Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Poniedzia³ek 31 Marca 2025 Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii     os�b on-line [1]


Krótki odpoczynek na usch³ym ¼d¼ble... Szybki "strza³" migawki zatrzyma³ tê chwilê ju¿ na zawsze...
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
18 Marca 2025, 13:34 | Kultura

Szczegó³y w ma³ym formacie

Kiedy¶ by³y portrety, teraz pejza¿e i grafiki – na nowej wystawie w Oknie Artystycznym dzier¿oniowskiego ratusza mo¿emy ogl±daæ prace Anny Cymba³y.

W obrazach ci±gnie mnie do realizmu, w grafice podoba mi siê styl geometryczny. Sztukami plastycznymi zajmujê siê od zawsze, zaczyna³am od rysunku, farby przysz³y potem. Najpierw olejne, potem akryle – wyznaje 32-letnia dzier¿oniowianka.

W przysz³o¶ci chcia³aby spróbowaæ swoich si³ tak¿e w akwareli. W dzieciñstwie uczêszcza³a na zajêcia plastyczne w o¶rodku kultury, teraz zajmuje siê sztuk± hobbystycznie. Wystawa w Oknie Artystycznym jest jej pierwsz±. Wcze¶niej jej obrazy mo¿na by³o zobaczyæ publicznie w¶ród prac uczestników Dolno¶l±skiego Przegl±du Malarstwa Nieprofesjonalnego Walor.

Dzier¿oniowianka nie ma jednego idola w¶ród malarzy, inspiruje j± wielu artystów. Korzysta w tym zakresie z Pinteresta, Instagrama i promuj±cych siê tam ludzi.

Bardzo ceniê sobie ich twórczo¶æ, bo mam przekrój od prac nowoczesnych po te nawi±zuj±ce do starych epok – t³umaczy Anna Cymba³a.

Sama równie¿ próbuje ró¿nych technik i stylów. Jej prace graficzne s± urozmaicone kolorystycznie, a w malarstwie odesz³a od portretów i skupi³a siê teraz na architekturze i naturze. Maluje w domu, g³ównie ze zdjêæ.

Zawsze znajdzie siê co¶, co mi wpadnie w oko – zapewnia.

Wybiera zazwyczaj ma³e formaty. - Kiedy¶, przy portretach, zazwyczaj by³ to format A4. Lubiê siê skupiaæ na szczegó³ach i na razie staram siê nie rzucaæ na g³êbok± wodê z du¿ym formatem – t³umaczy.

dzierzoniow.pl


Przeczytany [79] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma 100.00%
Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ 0.00%
Nie mam zdania0.00%

Wiadomo¶ci // region

:: 35. Sudecka Setka - na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski
Mi³o¶nicy biegów ultra oraz nocnych wyzwañ mog± ju¿ zacieraæ rêce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbêd± siê w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagaj±cych i presti¿owych wydarzeñ biegowych w Polsce, które co roku przyci±ga zarówno do¶wiadczonych ultramaratoñczyków, jak i ambitnych amatorów.

:: STOP wypalaniu traw! To nielegalne i niebezpieczne!
8 marca 2025 roku o godzinie 16:13 dosz³o do po¿aru trawy przy ul. Jasnej w Jedlinie-Zdroju. Dziêki szybkiej interwencji stra¿aków z Ochotniczej Stra¿y Po¿arnej w G³uszycy Górnej ogieñ zosta³ opanowany, a potencjalne straty zminimalizowane.

:: Polsko-Czeski dzieñ doradczy w Wa³brzychu i w Mieroszowie
Jeste¶ zainteresowany prac± w Czechach? Powiatowy Urz±d Pracy w Wa³brzychu zaprasza na ,,Polsko – Czeski" dzieñ doradczy: w dniu 21.03.2025 r. w godzinach 10.00-13.00 w PUP Wa³brzych, ul. Ogrodowa 5b sala 123,
w dniu 15.04.2024 r. w godzinach 10.00-13.00 w Centrum Kultury w Mieroszowie, ul. ¯eromskiego 28.

:: Gminny Dzieñ Kobiet z polskimi Beatlesami za nami
Ogromna dawka rock and roll-a w wykonaniu grupy The Postman, narêcza piêknych ró¿ oraz najlepsze ¿yczeñ towarzyszy³y Gminnym obchodom Dnia Kobiet w Czarnym Borze.

:: Grant w ramach projektu „Liderzy i liderki przedszkolnej edukacji cyfrowej”
Z przyjemno¶ci± informujemy, ¿e Gminne Przedszkole w Dzieæmorowicach otrzyma³o grant w wysoko¶ci 6365 z³ w ramach projektu „Liderzy i liderki przedszkolnej edukacji cyfrowej”, finansowanego ze ¶rodków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiêkszania Odporno¶ci oraz Unii Europejskiej – NextGenerationEU.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Marzec 2025
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
12
34 5 6 7 89
10 11 12 13 14 1516
17 18 1920212223
24 252627282930
31


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - minikoparka Legionowo